Jak seřídit bezrámový systém Aluvista

Schématický obrázek s popisem:

Snímek obrazovky 2024-05-01 192959

Návod na seřízení:

Zasklívací systém AluVista zahrnuje některé díly, které se vyplatí čas od času zkontrolovat. Prodlouží se tak jejich životnost. Jak na to:

Nejprve: Celé zasklení očistíme od nečistot, včetně kolejí a všech komponentů. Komponenty a koleje můžeme promazat silikonovým nebo WD olejem, pozor na silikonová těsnění, ty ne.

1. Výjezd: Na horní koleji je upevněn plastový výjezd skel(1), který se vlivem otvírání může uvolnit a po té by mohlo dojít až k vypadnutí otevíraných skleněných křídel. Plastový čep(6) nahoře musí při zavírání naléhat na celou plochu výjezdu skel(1). Pokud je opírá pouze z poloviny je zde již riziko vypadení skla při jeho manipulaci. Seřídit zároveň tak, aby horní čep(6) při dovírání mírně zapružil.

2. Seřízení skel: Po spodní kolej je sklo vedeno pomocí nastavitelných plastovéhých koponentů(3,5,7) Jednotlivá skla by měla být v řadě za sebou ve váze, tak aby svírala svislou rovnobežnou spáru. Toho docílíme pomocí ibusního klíče č.3 na komponentech(3,7). Po seřízení skel rovněž doporučujeme zkonrolovat a případně dotáhnout všechny šrouby a knoflík čepu(5).

3. Unašeč:(7) Tento prvek je upevněn na sklo pouze silikonovým tmelem. Při odpadnutí je třeba nejprve vyčistit montážní kanálky od stávajícího tmelu a poté nasadit unašeč na sklo a přilepit přes tyto kanálky silikonovým tmelem. Nechat v zavřené poloze minimálmě jeden den.